18 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1’i kanser olmak üzere 18 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını duyurdu.

18 ilaç daha geri ödeme listesine alındı
Editör: Ajans 27
16 Temmuz 2020 - 11:10 - Güncelleme: 16 Temmuz 2020 - 11:14

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Olağanüstü İlaç Geri Ödeme Komisyonunun" toplantısının ardından , Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından gerçekleştirilen düzenlemeye alakalı olarak yazılı açıklama yaptı.

Temininde güçlük yaşanan, hayati önem arz eden ve halk sağlığını yakından ilgilendirmesi nedeniyle acil tedbir alınması gereken ilaçlar için toplanıldığını, bu doğrultuda kararlar alındığını belirten Bakan Selçuk, geri ödeme listesine alınan 18 ilaçla birlikte ruhsatlı ilaç sayısının 8 bin 265'e ulaştığını açıkladı.

Vatandaşların ilaçları Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli eczanelerden temin edebileceklerini bildiren Bakan Selçuk, “Geri ödeme listemize aldığımız ilaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni ederim” dedi.

Yapılan düzenlemeyle geri ödeme listesine eklenen ilaçlar arasında bir kanser, iki kas-iskelet sistemi tedavisinde kullanılan ilaçlar da bulunuyor.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum