Çeled Uşaglar Tiyatro Okulu İçin Başvurular Başladı

Gaziantepli ünlü oyuncu Orhan Uslu, Çeled Uşaglar Tiyatro okulu için yeni dönem kayıtların başladığını açıkladı.

Çeled Uşaglar Tiyatro Okulu İçin Başvurular Başladı
22 Haziran 2020 - 16:32

Çeled Uşaglar tiyatrosunun kurucusu olan Orhan Uslu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla yeni dönem tiyatro okulu kayıtlarının başladığını duyurdu. 8 yaş üzeri herkesin başvurabileceği tiyatro okulunun yeni yetenekleri sahnelere kazandıracağı ve özellikle Gaziantep kültürünün daha fazla tanıtılacağı bilinmektedir.

Orhan Uslu yaptığı açıklamada şunları belirtti;

"08 yaş üzeri herkesin katılabileceği yeni dönem kayıtlarımız başladı. Sınıflarımız kontenjanlarla sınırlıdır, başvuru için geç kalmayın. Dersler Temmuz da başlıyor. Başvurular tiyatro okulumuza bizzat yapılacaktır. Detaylı bilgi için: 05322363027"

Orhan Uslu ve Çeled Uşaglar

Gaziantep'li ünlü oyuncu Orhan Uslu tarafından 2009 yılı ortalarında Gaziantep kültürünü yaşamak, yaşatmak ve sonraki kuşaklara miras bırakmak adına, kültürle sanatı harmanlayarak kurduğu Çeled Uşaglar tiyatro ekibi, Gaziantep'i hem ülkemizde hem de dünyada tanıtma noktasında oldukça başarılı sonuçlar aldı.

Yetiştirdiği üç binden fazla tiyatro oyuncuları ile Gaziantep de tiyatroya yeni bir soluk getirdi. Çeled Uşaglar oyunlarının tamamını yazdı ve yönetti. Yüzlerce şiiri ve Gaziantep ile ilgili yazıları bulunmakta. Ayrıca iyi bir Gaziantep Tarihi araştırmacısı olan Uslu Gaziantep’in bilinmeyen ve unutulan birçok yönünü gün yüzüne çıkarttı.

İvana Sert İle Gaziantep Tarihinin İlk Yerli Sinema Filmi

2018 yılında baş rollerini İvana Sert ile üstlendiği Antep Fıstığı Filminin senaryosunu yazıp Çeled Uşaglar ekibi ile oynamıştır. Bu proje de Gaziantep tarihinin ilk yerli sinema filmi olarak kayıtlara geçmiştir.

Halen birçok ortaokul, lise ve üniversitelerde gençlerimize tiyatro eğitimi vermekte ve Gaziantep kültür ve sanatına gönüllü olarak katkı sunmaya devam etmektedir.

Orhan Uslu aynı zamanda; Ayıntap Kültür ve Sanat Derneği Başkanlığı, Gaziantep Kent Konseyi Sanat Çalışma Grubu Başkanlığı, Gaziantepli Sanatcılar Birliği Başkanlıklarını da yürütmektedir.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum