İş yerlerinde Kovid-19'dan Sorumlu Personel Görevlendirilecek

10 ve Üstü Personel Çalışan İş Yerlerinde, COVID-19'dan Sorumlu Personel Görevlendirilecek

İş yerlerinde Kovid-19'dan Sorumlu Personel Görevlendirilecek
Editör: Ajans 27
25 Haziran 2020 - 14:46

Sağlık Bakanlığı, koronavirüsle mücadele için bir tedbir daha aldı. 10 ve üstü personel çalışan iş yerlerinde, COVID-19'dan sorumlu bir personel görevlendirilecek.

Sağlık Bakanlığı tarafından "Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi" güncellendi, rehbere "İş yerlerinde personele yönelik alınması gereken önlemler" başlığı eklendi.

Önlemler

- Yalancı güven hissi oluşturarak COVID-19 bulaşma riskini arttırabileceği için, temizlik personeli, bulaşık yıkayanlar, et ve et ürünleri ile paketlenmemiş gıda satışında çalışan personel haricindeki çalışanların eldiven kullanımı önerilmemeli. Personel eldivenli iken herhangi bir yere dokunmamalı.

- Temizlik yapan personelin tıbbi maske ve eldiven kullanması sağlanmalı. Temizlik sonrasında personel maske ve eldivenlerini çıkarıp iş yerindeki çöp kutusuna atmalı, ellerini en az 20 saniye boyunca su ve sabunla yıkamalı.

- Personel, dinlenme alanlarında en az 1 metrelik sosyal mesafeyi korumalı ve maske takmayı sürdürmeli. Yemek yerken ya da su/çay/kahve içilirken, maske çıkarılacağı için bunun yapıldığı kapalı alanda Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan "Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde" yer alan kantin ve kafeteryalarla ilgili uyarılar dikkate alınmalı.  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum