Büyükekşi; Formamızda 'Bu 100'den Gaziantep' yazacak

Gaziantep FK'nin başkanı Mehmet Büyükekşi, takımın formasında şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü temsilen "Bu 100'den Gaziantep" ifadesinin yer alacağını açıkladı.

Büyükekşi; Formamızda 'Bu 100'den Gaziantep' yazacak
Editör: Ajans 27
19 Eylül 2020 - 21:37 - Güncelleme: 19 Eylül 2020 - 21:48

Gaziantep FK'nin başkanı Mehmet Büyükekşi, takımın formasında şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü temsilen "Bu 100'den Gaziantep" ifadesinin yer alacağını açıkladı.

FORMAMIZDA "BU 100’DEN GAZİANTEP" YAZACAK

Kulüp Başkanımız Mehmet Büyükekşi, Süper Lig 2020-2021 sezonunda Gaziantep Futbol Kulübü formalarının sırt kısmında “Bu 100’den Gaziantep” sloganının yer alacağını söyledi.

Başkanımız Mehmet Büyükekşi sözlerini şöyle sürdürdü; “Başkan Yardımcımız Mahsum Altunkaya, kulübümüze Gaziantep’in önemli markalarından Mahmood Coffee olarak sponsor olmak istediğini iletti. Bizler de böylesi bir dönemde, bu anlaşmadan mutluluk duyacağımızı söyledik. Ancak daha sonrasında Gaziantep Büyükşehir Belediyemizin ve Gaziantep Valiliğimizin, Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 100. Yılı etkinlikleri kapsamında “Bu 100’den Gaziantep” sloganının kırmızı-siyahlı formamızda yer alması konusunda talep geldi. Bu gelişmenin ardından Başkan Yardımcımız Mahsum Bey’le de yaptığımız görüşmelerde kendisi büyük bir anlayış örneği sergileyerek, Gaziantep şehrinin değerlerinin her şeyden üstün olacağını ifade etmiştir. Mahsum Bey’e de bu anlamda göstermiş olduğu duruştan dolayı hem şahsım hem de yönetim kurulumuz adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“25 ARALIK BÜYÜK BİR DESTANDIR”

Takımımızın Süper Lig’de oynayacağı karşılaşmalarda forma sırt kısmında yer alacak olan “Bu 100’den Gaziantep” yazısının kendilerini gururlandırdığını ifade eden Mehmet Büyükekşi, “25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluşu büyük bir destandır ve üzerinden yüz yıllarda geçse asla unutulmayacaktır. Bu kahramanlık örneğinin en güzel ve en anlamlı günü olan 25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluşu etkinlikleri kapsamında şehrimizin takımının formasında da taşıyacak olmak bizleri gururlandırmıştır. Biz, Gaziantep Futbol Kulübü olarak Şehitkamil’in, Şahinbey’in, Karayılan’ın torunlarıyız. Bu çok büyük bir onurdur. Şartlar değişse de vazifemiz ilelebet aynı kalacaktır. Takımımızda hem bu şehrin tarihine yakışır şekilde mücadele ederek, Gaziantep ismini en iyi yere getirmek için çalışacaktır. Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin hanımefendiye ve Valimiz Sayın Davut Gül’e destek ve katkılarından dolayı şahsım ve yönetim kurulumuz adına bir kez daha şükranlarımızı sunarız” ifadeleriyle sözlerini noktaladı. 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum