İçişleri bakanlığından sapıkça ifadeler bulunan o kitapla ilgili açıklama

Sosyal Medyada ve Bazı Basın Organlarında "Gül ve Düşün" İsimli Çocuk Kitabında Yer Alan Kabul Edilemez İfadeler ile İlgili Basın Açıklaması

İçişleri bakanlığından sapıkça ifadeler bulunan o kitapla ilgili açıklama
Editör: Ajans 27
28 Ağustos 2020 - 15:16

İçişleri bakanlığı sosyal medyaya bomba gibi düşen kitapla ilgili açıklama yaptı.

Çocuklar için kaleme alınan ve masalların yer alması gereken kitapta sapıkça korkunç ifadeler yer alıyor olması büyük yankı uyandırmıştı.

Sosyal medyadan başlatılan kampanyalar sonucunda İçişleri Bakanlığı da devreye girerek gerekli olan tüm çalışmaların yapılacağını belirtti.

İşte bakanlıktan yapılan o açıklama;

Sosyal medyada ve bazı basın organlarında "Gül ve Düşün" isimli çocuk kitabında yer alan kabul edilemez ifadeler ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, konuyu 26.08.2020 tarihi itibariyle Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu'nda resen incelemeye almıştır. Kitabın içeriğinin çocuklarımızın psikososyal gelişimini olumsuz yönde etkileyeceği değerlendirilmiş ve adı geçen kitap ile ilgili muzır ve müstehcen olduğu yönünde karar ivedi bir şekilde alınmıştır.

Çocuklarımızın yüksek yararı ve toplumsal ahlaki yapımızın korunması önceliğimizdir.

Bakanlık olarak çocuklarımızın ruhsal, psikolojik ve fiziksel gelişimlerini etkileyecek her türlü olumsuz içerik ile mücadelemiz devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum